WYŻYWIENIE

W naszej szkole jedzenie jest bardzo ważne, a raczej to co uczniowie jedzą. Na specjalnie do tego celu przeznaczonych przerwach dzieci jedzą drugie śniadanie, które przynoszą z domu. Ważne, że nie wolno przynosić słodkich bułek, słodyczy, chipsów, kolorowych, gazowanych napojów. Zachęcamy dzieci aby przynosiły kolorowe kanapki, warzywa, owoce. Obiady i podwieczorki dla klas I-III przywozi nam firma z Grodziska Mazowieckiego PRIMA SORT. Firma, którą otworzyli rodzice chcący poprawić jakoś jedzenia dla dzieci w placówkach oświatowych, obsługują przedszkola i szkoły. Ich ogromnym atutem jest duża różnorodność oferowanych diet od bezmlecznej, przez bezglutenową, wegetariańską na wegańskiej kończąc. Posiłki przyjeżdżają cieplutkie, pakowane w sterylne jednorazowe opakowania, które dzieci same sobie otwierają. Kuchnia jest bardzo zdrowa, do czego część dzieci musi się przyzwyczajać;) nie używają soli ani cukru, posiłki dosmaczane są naturalnymi ziołami, dosładzane miodem. Na ich stronie internetowej dostępne jest zawsze aktualne menu. Starsi uczniowie codziennie zamawiają sobie posiłki w naszym błońskim barze mlecznym "Pora karmienia":) Uczeń, który jest najedzony i napojony zdecydowanie lepiej czuje się nie tylko fizycznie, ale i psychicznie, w przypadku dzieci te dwie sfery są nierozłączne, mogą całą swoją energię przeznaczyć na naukę.