OPIS FUNKCJONOWANIA SZKOŁY

Prywatna Szkoła Podstawowa KOLUMBUS jest placówką niepubliczną.

Szkoła KOLUMBUS pracuje w oparciu o kalendarz szkolny opublikowany przez MEN
Szkoła jest otwarta od 7.30 do 18.00 od poniedziałku do piątku.
Uczniowie nie muszą nosić tornistrów, odrabianie lekcji odbywa się w szkole od godziny 14.30 do 15.15.

Zajęcia dydaktyczne odbywają się w godzinach 8.00 – 14.30

PLAN DNIA (przykładowy)

Blok godzinowy
8. 00 – 13.00 Poranny krąg
II śniadanie
13.00 – 13.30 obiad
13.00 – 15.30 Edukacja wczesnoszkolna, muzyka, plastyka, wf, zajęcia komputerowe, język angielski
Odrabianki/zajęcia strategiczno-logiczne
podwieczorek
15.30 – 18.00 świetlica

W szkole nie ma dzwonków.

O przerwach między zajęciami decydują nauczyciele, dostosowując je do poziomu aktywności dzieci.

W szkole zajęcia dodatkowe to religia, etyka, szachy, zajęcia z pływania z instruktorem na basenie w Pruszkowie.

W szkole jest dziennik elektroniczny Librus.

SYSTEM OCENIANIA

W klasach I – III szkoły podstawowej śródroczne i roczne oceny klasyfikacyjne z zajęć edukacyjnych są ocenami opisowymi. Zawierają informacje na temat poziomu opanowania wiadomości i umiejętności z zakresu określonych w podstawie programowej edukacji wczesnoszkolnej. Wskazują również potrzeby ucznia związane z przezwyciężaniem trudności w nauce i rozwijaniu uzdolnień.

W ciągu roku szkolnego w ocenianiu bieżącym stosowane jest ocenianie kształtujące. Uczniowie otrzymują informacje zwrotne na temat nauki i pracy. Nie ma ocen sumujących.

W klasach I-III ocena z zachowania jest oceną opisową.

Szczegółowe zasady oceniania w naszej szkole znajdują się w Statucie Szkoły w części „Wewnątrzszkolne Ocenianie Uczniów”, dostępnym u Dyrektora.

Nauczanie matematyki

Nauczanie języków obcych