ZAJĘCIA DODATKOWE

Szkoła organizuje wycieczki, zielone szkoły, półkolonie zimowe i letnie. Atrakcje te są dodatkowo płatne. W szkole funkcjonują jedne zajęcia dodatkowo płatne, jest to nauka i doskonalenie pływania na basenie w Pruszkowie. Oczywiście mamy możliwość organizowania przeróżnych zajęć dodatkowych, ale z naszych doświadczeń i obserwacji wynika, że po długim, pełnym nauki dniu w szkole, obfitującym w nowości i dużą liczbę bodźców, z którymi dzieci się stykają, mają one po prostu ochotę bawić się i odpoczywać. Dodatkowo wiele dzieci uczestniczy w różnych zajęciach poza szkołą, są to profesjonalne szkoły tańca, klubu sportowe itd. Pracując z dziećmi, staramy się sugerować ich rodzicom, aby nie zapisywali dzieci na zbyt dużą ilość zajęć dodatkowych. Na początku szkoły podstawowej, dzieci potrzebują przede wszystkim dużo się bawić z rówieśnikami, a nieskrępowana i samodzielnie wymyślona zabawa przyczynia się do rozwoju społecznego (uczestnictwo w grupie, ustalanie zasad zabaw itd.) i emocjonalnego (w zabawie dziecko najłatwiej "przepracowuje" trudne dla siebie sytuacje i szuka ich rozwiązania w świecie "na niby", aby za chwile wprowadzić je w czyn, oczywiście jeśli się sprawdzą w zabawie). Ponadto dzieci uczą się wtedy samodzielnie wymyślać sobie zajęcia, to ważne, żeby w przyszłości nudząc się nie oczekiwali, że inni zorganizują im czas.