WYCHOWANIE FIZYCZNE

Mając świadomość jak ważna jest potrzeba ruchu dla dzieci na początku szkoły podstawowej, przestrzeń szkoły zorganizowaliśmy w taki sposób aby uczniowie mogli w sposób zaplanowany pograć, poskakać, wspinać się, turlać, czołgać itd. Stworzyliśmy przestrzeń ruchową, gdzie każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. W klasa I-III 2 godziny w tygodniu uczniowie mają zajęcia na hali sportowej w klubie OLYMP na ul. Lesznowskiej, gdzie są dowożeni autobusem. W klasach IV - VII - uczniowie realizując wymagania programowe, w których lekkoatletyka odgrywa wiodącą rolę, jeżdżą na zajęci do Zespół Szkół nr 1 im. M. Wańkowicza, gdzie dzięki uprzejmości pana Dyrektora Jacka Cieślaka, mogą korzystać z obiektów sportowych umożliwiających zajęcia lekkoatletyczne. Zajęcia prowadzi pan trener Sławomir Gawryjołek. Zajęcia sportowe mają wymiar 4 godzin tygodniowo. Dodatkowo uczniowie szkoły Kolumbus jeżdżą na zajęcia pływania raz w tygodniu na pływalnię "Kapry" do Pruszkowa. Równowaga pomiędzy wysiłkiem umysłowym i fizycznym to bardzo ważna idea, która przyświeca nam już od początku powstania naszej szkoły czyli od roku 2014.