MISJA

Prywatna Szkoła Podstawowa KOLUMBUS, którą stworzyliśmy to wyjątkowe miejsce, gdzie dzieci czują się dobrze i bezpiecznie. Są w niej uczestnikami niezwykłej i fascynującej przygody, która rozwija ich wyobraźnię oraz wzbogaca wiedzę o świecie. To nie tylko ławki, zeszyty, książki i tablice, to możliwość odkrywania wciąż czegoś nowego, uczenia się, doświadczania zachwytu nad niezwykłością świata ludzi, przyrody, kosmosu. W naszej szkole uczniowie to Kolumbowie XXI wieku, odważni odkrywcy wytrwale dążący do postawionych sobie celów. Kreatywni, błyskotliwi indywidualiści umiejący odnaleźć się w grupie. Prywatna Szkoła Podstawowa KOLUMBUS w Błoniu to mała społeczność nauczycieli, uczniów i rodziców, gdzie nikt nie jest anonimowy, dbałość o otwartą komunikację, twórcze podejście do problemów i postawa wzajemnego szacunku, to nasze priorytety, budujące atmosferę bezpieczeństwa i zrozumienia. Nauczanie dzieci to nasza pasja i misja. NAUCZANIE PRZEZ ODKRYWANIE daje szansę na zaszczepienie w młodych umysłach poszanowania nauki, potrzeby wiedzy, szacunku dla kultury i tradycji. Podsycamy w dzieciach ogień ciekawości i radość odkrywania. W nauczaniu bazujemy na potrzebach młodych umysłów, które pragną zgłębić zasady kierujące światem. Szkoła to nie tylko dydaktyka, w dużej mierze to nauka życia społecznego, nauka budowania i utrzymywania relacji, poszanowania granic i trudna sztuka kompromisów. Dlatego wiemy, że naszym najważniejszym zadaniem jest nauczenie naszych podopiecznych radzenia sobie w różnych sytuacjach, które kiedyś spotkają je w życiu, współpracy w grupie oraz umiejętności komunikacyjnych otwierających im drogę do innych ludzi. Mamy świadomość ogromnej odpowiedzialności, która na nas spoczywa i dołożymy wszelkich starań aby sprostać temu wyzwaniu.