KADRA KLAS I-III

 

Monika

Dyrektor szkoły

Nazywam się Monika Worch, z wykształcenia jestem psychologiem, mediatorem, trenerem warsztatu psychologicznego, ukończyłam też studia podyplomowe na wydziale zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz kierunek „Zarządzanie oświatą”. 

W szkole odpowiadam za tworzenie przestrzeni i środowiska do pracy, nauki i rozwoju. Robię to dla nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Dzięki temu tworzymy małą społeczność. Szukając pracowników, wybieram ludzi z pasją, pozwalając im działać i realizować swoje pomysły. Bardzo dbam o atmosferę pracy i jasną komunikację, dzięki temu, dobrze czujemy się w Kolumbusie. Zarażam nauczycieli wiarą w to, że możemy dać naszym uczniom coś bezcennego, z jednej strony – etos pracy i szacunek dla nauki, a z drugiej – prawo do bycia sobą, akceptację i przekonanie, że mogą osiągnąć to, co chcą. Moim priorytetem jest gruntowna edukacja, dlatego korzystam z najnowszych rozwiązań, nie rezygnując z tych tradycyjnych, które się sprawdziły. Uwielbiam przebywać z dziećmi, patrzeć na świat ich oczami, obserwować jak nieśmiali uczniowie decydują, że zatańczą na przedstawieniu w pierwszym rzędzie i nieważne, że nikt ich tańca nie uczył. Czuję szczęście i satysfakcję, kiedy dzieciaki z nami się śmieją, tańczą, wygłupiają, głośno śpiewają i do głowy im nie przyjdzie,że ktoś może to wyśmiać czy źle ocenić.
Planując szkołę, myślałam jak rodzic i stworzyłam miejsce, o jakim marzyłam dla swoich dzieci.      

 

 

Lider zespołu nauczania w klasach I-IIIMonika na stronę

Nazywam się Monika Jaworska.  Jestem nauczycielem i terapeutą  pedagogicznym. W mojej pracy towarzyszy mi sentencja „Jeśli chcesz, aby twoje dziecko nauczyło się jak budować statek, to musisz rozbudzić w nim tęsknotę za morzem”. Jako nauczyciel, chcę rozbudzać tęsknotę za tym, żeby dzieci chciały wiedzieć. Prowadzę również szkolenia dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, współpracowałam z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji przy projekcie „Wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego w przedszkolach i szkołach”, gdzie prowadziłam kilkudniowe warsztaty dla doradców i konsultantów metodycznych z całej Polski. Jestem również współautorką publikacji scenariuszy dla nauczycieli. W Kolumbusie przede wszystkim dzielę się swoim doświadczeniem, umiejętnościami i mam nadzieję – pasją do uczenia. Uczę, szkolę i pełnię nadzór merytoryczny. Mam również nadzieję, że zarażam swoim entuzjazmem. Prywatnie jestem mamą dwóch wspaniałych córek. Kiedy zostaję sama wpadam w wir „scrapowania” tworząc pamiątkowe albumy, kartki…jednym słowem rękodzieło.

 

 

Ewa

Wychowawczyni klasy I

Nazywam się Ewa Roszkowska. Ukończyłam studia na kierunku pedagogika przedszkolna z terapią pedagogiczną oraz pedagogikę wczesnoszkolną. Z dziećmi pracuję już od 7 lat  i śmiało mogę powiedzieć, że kocham to co robię:) Zachwyca mnie dziecięcy potencjał , uwielbiam dzielić się radością i energią z moimi podopiecznymi. Szczególnie lubię z dziećmi odkrywać tajemnice liczb i gier matematycznych. Dużo śpiewam i tańczę, zarażając innych uśmiechem. Jestem wymagająca i konsekwentna, cieszę się każdym sukcesem moich uczniów. Prywatnie uwielbiam podróżować, jestem zwolenniczką zdrowego i aktywnego stylu życia:)

 

 

 

 

 

Angelika

Wychowawczyni klasy II

Nazywam się Angelika Rudnicka. Ukończyłam studia na kierunku pedagogika ogólna o specjalności animacja społeczno- kulturowa i edukacja wczesnoszkolna. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam podczas wolontariatu w świetlicach środowiskowych oraz jako wychowawca na półkoloniach. Jestem kreatywną osobą, która chce rozbudzić w dzieciach pasję do odkrywania świata. Uwielbiam muzykę oraz fotografię. Propaguję aktywny styl życia.

 

 

 

 

18816347_582453781925354_1018431898_n

Wychowawczyni klasy II

Nazywam się Katarzyna Tarach. Ukończyłam studia na kierunku pedagogika o specjalności wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna. Praca z dziećmi daje wiele satysfakcji i radości. Dzieci są skarbnicą pomysłów, nieznającej granic wyobraźni i kreatywności. Prywatnie jestem mamą dziesięcioletniej Oliwki. Swój wolny czas poświęcam na czytanie książek i rowerowe wycieczki.

 

 

 

 

 

 

MalwinaWychowawczyni klasy III (na urlopie macierzyńskim:)

Nazywam się Malwina Rosłoniak. Ukończyłam studia na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna z terapią pedagogiczną. Przez cztery lata pracowałam z dziećmi w wieku przedszkolnym, pozwoliło mi to zaobserwować jak ważny jest to czas w życiu małego człowieka. Od dwóch lat uczę w szkole, każdego dnia obserwuję dziecięcą chęć i radość z poznawania otaczającego świata oraz pomagam im odkrywać nowe „ścieżki”. Dzięki pracy z dziećmi sama nauczyłam się czerpać z życia to, co dla mnie jest najpiękniejsze i najcenniejsze.Tym bardziej cieszę się, że udało mi się spełnić marzenie z dzieciństwa o zostaniu nauczycielką:)

 

 

Kasia

 

Wychowawczyni klasy III.

Nazywam się Katarzyna Nawrocka. Ukończyłam studia na kierunku pedagogika specjalna i pedagogika wczesnoszkolna, posiadam również dyplom terapeuty zajęciowego. Pracując z dziećmi zarażam się ich energią, ciepłem i uśmiechem. Cenie sobie bardzo dziecięce spojrzenie na otaczający świat. W pracy stawiam na indywidualne podejście do każdego dziecka.

 

 

 

 

Agnes

 

Nauczycielka języka hiszpańskiego Nazywam się Agnieszka Janiszewska, ukończyłam filologię hiszpańską i psychologię. Lubię ludzi i lubię z nimi przebywać. Z pasją czytam książki, słucham muzyki. Jako nauczyciel mam niestandardowe podejście do ucznia i jestem bardzo wymagająca, ale sprawiedliwa. Przez 1,5 roku mieszkałam w Madrycie, poznałam tamtą kulturę i ludzi, było to dla mnie ważne doświadczenie, śmiało mogę powiedzieć, że zmieniło moje podejście do życia.

 

 

 

Karolina1

 

Nauczycielka języka angielskiego. Nazywam się Karolina Kowalczyk, ukończyłam studia na kierunku filologia angielska. Pracować z dziećmi zaczęłam cztery lata temu. Nauczanie dzieci traktuję nie tylko jako ogromne wyzwanie ale też jako świetną zabawę – podróżując w głąb bezgranicznej dziecięcej wyobraźni, która jest nieustannie obiektem mojej fascynacji. Prywatnie jestem mamą małego Jakuba. Obecnie czas wolny spędzam na oglądaniu Świnki Peppy, oczywiście po angielsku:) 

 

 

 

 

MarcinNauczyciel wychowania fizycznego Nazywam się Marcin Stępczyński, absolwent AWF Wrocław (1997, kierunek wf-nauczyciel) oraz AWF Warszawa (2008, podypl. Menadżer sportu), trener tenisa, instruktor koszykówki, ćwiczeń siłowych, strzelectwa, samoobrony. Od dziecka związany ze sportem, w którym odkrył pasję. Prowadził obozy sportowe i zgrupowania kondycyjne przygotowując młodzież do zawodów. W pracy stawiam na indywidualne podejście, cierpliwość i zaangażowanie. Szczególną uwagę poświęcam na pracę z dziećmi w formach zabawowych, stosując kreatywne metody indywidualnego i zespołowego rozwiązywania problemów. Pragnę by zajęcia posiadały sportową duszę, miały charakter zabawy, przyjemnego wysiłku i odprężenia. Co Mnie odróżnia? Niczego nie muszę tylko chcę. Nie daję słodyczy, promuję zdrowy styl życia, zarażam pasją i chcę być dla każdego. Mój przepis na sukces to połączenie entuzjazmu, motywacji , zabawy i ciężkiej pracy. Lubię narty, pływanie, czytać biografie „wielkich” i oczywiście tenis. Nie lubię sztuczności. Wierzę w ludzi normalnych.

 

 

Irmina

Nauczycielka etyki

Nazywam się Irmina Sosnowska. Jestem magistrem pedagogiki specjalnej; ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu socjoterapii, interwencji kryzysowej i pomocy psychologicznej, pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, terapii pedagogicznej, etyki oraz oligofrenopedagogiki. Aktywna zawodowo jestem od  15 lat. Prywatnie jestem molem książkowym, szczęśliwą żoną Marcina i mama Aleksego i Nadii, ceniącą ludzi i podróże- zwłaszcza po Polsce tej mniej znanej, okraszone długimi wieczorami przy ciekawych dyskusjach. Pracę z dziećmi cenię zwłaszcza ze względu na ciągłą zmianę i odkrywanie, myślenie nie ujęte jeszcze w schematy świata dorosłych i beztroskę, do której czasem tęsknię:)

 

 

 

 

 

zdj_cieNauczycielka muzyki.

Nazywam się Agnieszka Krogulec. Ukończyłam studia pedagogiczne na wydziale edukacji muzycznej, studia podyplomowe z zakresu pedagogiki przedszkolnej i terapii pedagogicznej. Jestem również certyfikowanym terapeutą integracji sensorycznej. Z dziećmi pracuję od trzynastu lat i śmiało mogę powiedzieć, że dziecięcy świat to mój świat. W dzieciach fascynuje mnie ich szczerość, niczym nieograniczona wyobraźnia i naturalna potrzeba poznawania. Moim celem jako pedagoga jest uczyć tak, by dziecko samo chciało się uczyć. Oprócz muzyki, która jest moją wielką pasją interesuję się historią, szczególnie XX wieczną, filmem szczególnie polskim lat siedemdziesiątych, teatrem. Wolny czas lubię spędzać aktywnie. Długie wędrówki po lesie to jest to! a najchętniej w towarzystwie męża i syna Szymona.

 

20130208_141241_Fotor

Nauczyciel religii

Nazywam się Maciej Jaworski. Ukończyłem teologię katolicką z kulturoznawstwem na warszawskim UKSW. Zacięcie pedagogiczne odkryłem w sobie podczas lat spędzonych w harcerstwie. Pod znakiem lilijki doświadczyłem przygody i kształtowania w duchu prawdziwych wartości. Zostając instruktorem harcerskim pragnąłem dać młodym ludziom możliwość poczucia chłodu gwieździstej nocy, ciepła obrzędowego ogniska i żaru rozpalanego przez gawędy snute przy płomieniach. Uwielbiam poznawać świat i chciałbym rozumieć jak najwięcej zjawisk, które nas otaczają. Lubię ciekawość dzieci, a wręcz uwielbiam ich dociekliwość. W mojej ocenie lekcja, podczas której dzieci zadają pytania to lekcja udana, a jak jeszcze umiem na nie odpowiedzieć to w ogóle super:)