KADRA KLASY IV-VIII

MonikaDyrektor szkoły

Nazywam się Monika Worch, z wykształcenia jestem psychologiem, mediatorem, trenerem warsztatu psychologicznego, ukończyłam też studia podyplomowe na wydziale zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz kierunek „Zarządzanie oświatą”. 

W szkole odpowiadam za tworzenie przestrzeni i środowiska do pracy, nauki i rozwoju. Robię to dla nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Dzięki temu tworzymy małą społeczność. Szukając pracowników, wybieram ludzi z pasją, pozwalając im działać i realizować swoje pomysły. Bardzo dbam o atmosferę pracy i jasną komunikację, dzięki temu, dobrze czujemy się w Kolumbusie. Zarażam nauczycieli wiarą w to, że możemy dać naszym uczniom coś bezcennego, z jednej strony – etos pracy i szacunek dla nauki, a z drugiej – prawo do bycia sobą, akceptację i przekonanie, że mogą osiągnąć to, co chcą. Moim priorytetem jest gruntowna edukacja, dlatego korzystam z najnowszych rozwiązań, nie rezygnując z tych tradycyjnych, które się sprawdziły. Uwielbiam przebywać z dziećmi, patrzeć na świat ich oczami, obserwować jak nieśmiali uczniowie decydują, że zatańczą na przedstawieniu w pierwszym rzędzie i nieważne, że nikt ich tańca nie uczył. Czuję szczęście i satysfakcję, kiedy dzieciaki z nami się śmieją, tańczą, wygłupiają, głośno śpiewają i do głowy im nie przyjdzie,że ktoś może to wyśmiać czy źle ocenić.
Planując szkołę, myślałam jak rodzic i stworzyłam miejsce, o jakim marzyłam dla swoich dzieci.      

 

IrminaWychowawczyni klasy IV i VII, nauczycielka etyki

Nazywam się Irmina Sosnowska. Jestem magistrem pedagogiki specjalnej; ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu socjoterapii, interwencji kryzysowej i pomocy psychologicznej, pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, terapii pedagogicznej, etyki oraz oligofrenopedagogiki. Aktywna zawodowo jestem od  15 lat. Prywatnie jestem molem książkowym, szczęśliwą żoną Marcina i mama Aleksego i Nadii, ceniącą ludzi i podróże- zwłaszcza po Polsce tej mniej znanej, okraszone długimi wieczorami przy ciekawych dyskusjach. Pracę z dziećmi cenię zwłaszcza ze względu na ciągłą zmianę i odkrywanie, myślenie nie ujęte jeszcze w schematy świata dorosłych i beztroskę, do której czasem tęsknię:)

 

 

 


IMG_8434 (4)Nauczycielka języka polskiego

„Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w życiu” – Konfucjusz

Nazywam się Anna Kropiewnicka-Mielko. Jestem absolwentką Filologii Polskiej UW. Kocham moją pracę. Fascynuję się wyobraźnią, spostrzegawczością i niesamowitą energią młodych ludzi, dlatego każda lekcja jest wielkim wyzwaniem, aby ciągle rozwijać kreatywność uczniów i  ich pragnienie poznawania świata. Nie mam wpływu na cały świat, ale mam ogromny wpływ na uczniów, którzy są ze mną każdego dnia i podążają ścieżkami literatury, sztuki, teatru, filmu, gramatyki. To ważne, aby wyznaczyć im jasny cel i wspólnie go realizować. Ukończyłam dziennikarstwo na UW, które pomogło mi  z wielu perspektyw odkrywać człowieka i otaczający go świat. Redaguję artykuły o tematyce społecznej, kulturowej, nowych technologiach i in. Na co dzień jestem szczęśliwą żoną i mamą małej Natalii.

 

 

Makuch

Nauczycielka matematyki

Nazywam się Martyna Makuch. Ukończyłam matematykę o specjalności nauczycielskiej (matematyka z informatyką) na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jestem zwolenniczką matematyki z elementami zabaw oraz gier. Zamiłowanie do tego typu form zaczęło się podczas mojego członkostwa w wolontariacie i pracy z dzieciakami. Jestem mamą, piszę wiersze, lubię gotować, śpiewać oraz wybierać się na długie wędrówki. Bez czego nie mogę żyć? Bez ciągłych wyzwań, ponieważ uważam, że bycie nauczycielem dokładnie na tym polega!

 

 

 

Dorota Stępniak

Nauczycielka historii

Dorota Stępniak – jestem nauczycielem dyplomowanym. Ukończyłam ATK  i Uniwersytet Warszawski, Religioznawstwo oraz Etnologię i Antropologię Kulturową na wydziale historycznym. Jestem również absolwentką studiów podyplomowych na UW: Historia, Etyka i Filozofia oraz Wiedza o Społeczeństwie. Jestem współautorką interdyscyplinarnego programu „Korzenie europejskiej wyobraźni’ nr dopuszczenia DKOS-5002-59/04. Prowadzę kursy dla nauczycieli z zakresu Oceniania Kształtującego, Edukacji Globalnej, zagadnień Uchodźstwa, pełniąc rolę mentora w ramach NAI [Nauczycielskiej Akademii Internetowej]. Współpracuję z CEO [Centrum Edukacji Obywatelskiej] współtworząc programy m.in. „Rozmawiajmy o uchodźcach”. Publikuję scenariusze zajęć www.migracje,ceo.org.pl. Wraz z uczniami uczestniczę w projektach społecznych, kulturowych, historycznych –  we współpracy z CEO, IPN, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Polski. M.in. były to projekty; Stop przemocy, Młodzi przeciw Korupcji, Opowiem Ci o wolnej Polsce, Młodzi i media; Nienawiść, jestem przeciw, Rozmawiajmy o uchodźcach.  Mój blog  www.gpe.nq.pl

Zostałam uhonorowana  tytułem: „Nauczyciel na 6” MEN. Otrzymałam wyróżnienie  w ogólnopolskim   konkursie – Nagroda im. I. Sendlerowej „Za naprawianie świata” oraz Złoty Krzyż Zasługi  od Prezydenta RP – w roku J. Korczaka za dokonania na polu wychowawczym.  Otrzymałam również Nagrodę Mazowieckiego Kuratora Oświaty

 

 

 

marta_fotka

Nauczycielka języka angielskiego

Nazywam się Marta Szymczak. Przez minione 15lat miałam przyjemność uczyć w przedszkolach, szkole językowej, udzielać korepetycji prowadzić kursy w firmach. Uczyłam i uczę osoby w różnym wieku, z różnymi umiejętnościami, różną motywacją do pracy. Te doświadczenia ukształtowały we mnie przekonanie, że nie ma jednej metody uczenia języka i wzbudziły chęć eksperymentowania, szukania jak najefektywniejszych, często nieszablonowych sposobów dotarcia do ucznia. Na pierwsze studia zarabiałam pracując w Wielkiej Brytanii, w Londynie i Norwich – tam złapałam flow językowy i poznałam kulturę kraju. Wrodzony optymizm, poczucie humoru i głowa pełna pomysłów są ze mną codziennie w pracy. Formalnie: nauczyciel i metodyk w Szkole Językowej Amaltea, licencjat na kierunku Filologia Angielska, Nauczanie Języka Angielskiego, UW; magister na kierunku Nowoczesna Dyplomacja i Służby Zagraniczne, PWSBiA. Prywatnie: mama, która uwielbia włóczyć się górskimi szlakami ze swym mężem i dziećmi: Natalią, Kazikiem, Helą i Janiną.

 

 

Agnes

Nauczycielka języka hiszpańskiego

Nazywam się Agnieszka Janiszewska, ukończyłam filologię hiszpańską i psychologię. Lubię ludzi i lubię z nimi przebywać. Z pasją czytam książki, słucham muzyki. Jako nauczyciel mam niestandardowe podejście do ucznia i jestem bardzo wymagająca, ale sprawiedliwa. Przez 1,5 roku mieszkałam w Madrycie, poznałam tamtą kulturę i ludzi, było to dla mnie ważne doświadczenie, śmiało mogę powiedzieć, że zmieniło moje podejście do życia.

 

 

 

 

 

Kamila

Nauczycielka fizyki

Nazywam się Kamila Chrostek. Z wykształcenia jestem nauczycielem chemii i fizyki. Pracuję w tym zawodzie 17 lat. Ukończyłam wyższe zawodowe studia nauczycielskie chemia z fizyką na Wydziale Chemii Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Ponadto posiadam uprawnienia do nauczania mechatroniki w szkole podstawowej i gimnazjum. Nauczanie jest moja pasją. Staram się sprawiać, aby uczenie przedmiotów trudnych, jakimi są chemia i fizyka, było proste, ciekawe, efektowne a nawet zabawne. Uważam, że dobre relacje z uczniami, oparte na zaufaniu, wzajemne inspirowanie się, zaangażowanie i chęć poznawania otaczającego nas świata, to klucz do sukcesu edukacyjnego naszych uczniów.

 

 

 

 

 

 DSC_0006

Nauczycielka chemii i geografii

 Nazywam się Agnieszka Ochodzka. Ukończyłam Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowe Studium Geografii też na tej uczelni. Od ponad 20 lat jestem nauczycielem.Staram się w jak najłatwiejszy i ciekawy sposób przekazać wiedzę uczniom z tych trudnych przedmiotów. Jestem również egzaminatorem OKE sprawdzam matury z chemii.  W czasie wolnym lubię czytać książki, słuchać dobrej muzyki oraz podróżować.

 

 

 

 

 

MartaNauczycielka biologii

Nazywam się Marta Lewandowska jestem absolwentką biologii ukończonej na SGGW w Warszawie oraz kosmetologii ukończonej na wydziale medycyny laboratoryjnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Ukończyłam także technologię formy kosmetyku na Wyższej Uczelni Inżynierii i Zdrowia w Warszawie oraz podyplomowe studia na kierunkach przygotowanie pedagogiczne i przyroda. Jestem młodą kreatywną osobą, pełną pasji i ciekawych pomysłów. Prowadząc zajęcia przyświeca mi myśl: ,,Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”. Uwielbiam pracę z dziećmi i młodzieżą. Sprawia mi to dużo przyjemności i satysfakcji. Czas wolny spędzam podróżując, czytając książki, chodząc do kina czy teatr lub ze znajomymi na spacerach bądź przy dobrym ciastku.  

 

 

BergerAgata

Nauczyciel plastyki i techniki

Nazywam się Agata Berger. Jestem nauczycielem dyplomowanym z 17-letnim stażem pracy. Ukończyłam studia magisterskie z pedagogiki ogólnej na Uniwersytecie Warszawskim a także studia podyplomowe ze sztuki, techniki oraz oligofrenopedagogiki. Praca z dziećmi nieustannie mnie inspiruje. Cieszę się, kiedy uczniowie odkrywają, że potrafią tworzyć ciekawe prace. Dbam o to, aby dzieci w kreatywny sposób wyrażały siebie. Bardzo ważne jest dla mnie obcowanie z kulturą i sztuką. W swojej pracy kładę nacisk na proces tworzenia, dzięki któremu dzieci uczą się obserwować otaczający świat a także wyrażać swoją niepowtarzalność.

 

 

 

zdj_cieNauczycielka muzyki.

Nazywam się Agnieszka Krogulec. Ukończyłam studia pedagogiczne na wydziale edukacji muzycznej, studia podyplomowe z zakresu pedagogiki przedszkolnej i terapii pedagogicznej. Jestem również certyfikowanym terapeutą integracji sensorycznej. Z dziećmi pracuję od trzynastu lat i śmiało mogę powiedzieć, że dziecięcy świat to mój świat. W dzieciach fascynuje mnie ich szczerość, niczym nieograniczona wyobraźnia i naturalna potrzeba poznawania. Moim celem jako pedagoga jest uczyć tak, by dziecko samo chciało się uczyć. Oprócz muzyki, która jest moją wielką pasją interesuję się historią, szczególnie XX wieczną, filmem szczególnie polskim lat siedemdziesiątych, teatrem. Wolny czas lubię spędzać aktywnie. Długie wędrówki po lesie to jest to! a najchętniej w towarzystwie męża i syna Szymona.

 

DSC00017Nauczyciel wychowania fizycznego

Sławomir Gawryjołek :

– studia Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie,  Trener la II klasy

– 1982-1989 trener kadry Polski juniorów w dziesięcioboju lekkoatletycznym, nauczyciel w szkole sportowej podstawowej przy BKS Skra Warszawa, trener skoku o tyczce w Skrze

– od 1990 nauczyciel w ZS nr 1w Błoniu, trener lekkiej atletyki w UKS Melo Błonie

 

 

 

20130208_141241_FotorNauczyciel religii i przyrody

Nazywam się Maciej Jaworski. Ukończyłem teologię katolicką z kulturoznawstwem na warszawskim UKSW. Zacięcie pedagogiczne odkryłem w sobie podczas lat spędzonych w harcerstwie. Pod znakiem lilijki doświadczyłem przygody i kształtowania w duchu prawdziwych wartości. Zostając instruktorem harcerskim pragnąłem dać młodym ludziom możliwość poczucia chłodu gwieździstej nocy, ciepła obrzędowego ogniska i żaru rozpalanego przez gawędy snute przy płomieniach. Uwielbiam poznawać świat i chciałbym rozumieć jak najwięcej zjawisk, które nas otaczają. Lubię ciekawość dzieci, a wręcz uwielbiam ich dociekliwość. W mojej ocenie lekcja, podczas której dzieci zadają pytania to lekcja udana, a jak jeszcze umiem na nie odpowiedzieć to w ogóle super:)